O sboru

Komorní sbor Nyklband, z.s. 

je smíšený pěvecký sbor z Frenštátu pod Radhoštěm, který je složen převážně ze středoškolských a vysokoškolských studentů. Sbor pravidelně zkouší pod vedením sbormistra Borise Nykla. Repertoár sboru je různorodý, najdeme v něm starou duchovní muziku, aranže lidových skladeb i hudbu populární. Převážnou část repertoáru tvoří autorské skladby nebo aranže lidových a populárních písní právě zdílny sbormistra. Nyklband se snaží dělat vše originálně, hravě.
Sbor byl založen v říjnu roku 2014 a od té doby pravidelně koncertuje nejen v České republice, nýbrž i v zahraničí v rámci soutěží či festivalů. Sbor se zapojil i do několika rozsáhlejších projektů a realizoval tak např. Mozartovo Requiem v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně či Dvořákovo Stabat Mater v Betlémské kapli.
Mezi zásadní úspěchy sboru patří tři vlastní vydaná alba. Sbor taktéž získal stříbrná pásma z mezinárodních soutěží v Olomouci, italských Benátkách, nebo ve slovenské Žilině, kde v roce 2021 taktéž postoupil do finálového kola Grand Prix. V roce 2022 sbor získal zlaté pásmo na mezinárodní sborové soutěži Musica Orbis Gloria Praha 2022 a v roce 2023 umístění ve zlatém pásmu zopakoval na soutěži Svátky písní Olomouc 2023.